Automatické závlahy

Voda je vzácny zdroj, ktorý je potrebné chrániť a neplytvať ním. Jedným zo spôsobov ako to dosiahnuť, je efektívne zavlažovanie zelene, čo môže ušetriť až 70% vody.

Ako funguje závlahový systém?

Závlahový systém sa skladá z potrubia ukrytého pod zemou, na ktorom sú inštalované výsuvné trysky rôznych typov. Presné rozmiestnenie je vždy určené projektom tak, aby záhrada bola rovnomerne zavlažovaná.

Trysky fungujú na jednoduchom princípe, keď ich tlak vody vysunie zo zeme tak, aby plnili svoju funkciu a rozprašovali vodu vo svojom okolí. Po tom ako sa voda zastaví sa trysky vrátia na svoje miesto a vy si môžete vychutnať svoj trávnik bez prekážok.

Celý systém je riadený automaticky a užívateľské nastavenia si viete nastaviť v riadiacej jednotke. Systém možno doplniť o čidlá zrážok alebo vlhkosti, a keď je pôda dostatočne vlhká systém to automaticky vyhodnotí a závlahu nespustí.

Zdroje vody

Úspora vody je hlavnou výhodou automatickej závlahy, ale ak chcete ešte niečo viac spraviť pre našu planétu, zabezpečte si systém, ktorý bude čerpať vodu z nádrže, ktorá zachytáva dažďovú vodu. Preto treba myslieť už popredu na všetky možnosti pripojenia zdroja vody.

Životnosť

Životnosť sa odvíja od typu zvolenej závlahy, ale aj od správneho návrhu, inštalácie odborníkmi a zaisteniu zazimovania. Potom vám závlaha vydrží vo výbornej kondícii desiatky rokov.

Výhody závlahy

Rýchla investičná návratnosť

Závlahový systém šetrí vodu vďaka cielenému a rovnomernému zavlažovaniu

Zlepší vašu mikroklímu v okolí domu alebo firmy

Systém pracuje v noci a tak bráni teplotnému šoku rastlín

Zavlažovanie v nočných hodinách zabraňuje odparovaniu a šetrí spotrebu vody

Veľká úspora času

Rozdelenie záhrady do individuálnych zón umožní cielene nastaviť závlahu

Systém pracuje bez potreby vašej prítomnosti

Služby

Záhrady na kľúč
Automatické závlahy
Záhradné osvetlenie
Pokládka trávnika
Údržba zelene
Kúpacie a okrasné jazierka
Gabiónové ploty a doplnky