Záhrady na kľúč

Pokiaľ nemáte predstavu, čo by sa vám páčilo možno, je načase zvoliť si konkrétny štýl záhrady. Záhrada nie je doplnkom iba pre rodinné domy, ale tak isto je skvelým doplnkom v okolí firiem.

Úžitková

Dôraz sa kladie skôr na praktickosť, no neuberá sa ani na vzhľade záhrady. Druhy rastlín, ktoré sa vysádzajú sú vo veľkej miere úžitkové, napríklad kry ako čučoriedky, egreše, ríbezle. Prípadne zelenina ako paradajky, paprika alebo fazuľa. V záhonoch môžete nájsť aj ovocie, ale samozrejme aj zeleninu, prípadne rôzne druhy byliniek. Vôňa niektorých byliniek odpudzuje mnoho prípadných škodcov. Táto záhrada by mohla obsahovať aj kompost, prípadne kôlňu na náradie alebo skleník.

Japonská

Tieto záhrady vznikli v Číne na terasových záhradách a v palácoch. No do dokonalosti ich priviedli až v Japonsku. Základom japonskej záhrady sú voda, kameň a rastliny tvarované do rôznych tvarov akými sú napríklad bonsaje.
Rovnováha s prírodou je hlavným duchom takejto záhrady a každý prvok má svoje miesto a zmysel. Nič nie je tvorené na náhodu. Prevládajú tú rastliny ako bambusy, paprade, okrasné sakury a bonsaje z ihličnanov, ktoré sú pastvou pre oči.

Anglická

Záhrada sa hodí na vidiek, ale aj do mesta, pričom hlavnou súčasťou sú kvetinové záhony a upravené živé ploty, ktoré rozdeľujú priestor. Klasickým stavebným materiálom sú kamene, ale aj obyčajné tehly. Cestičky a chodníky sú tvorené zo štrku. Prevládajúcimi rastlinami sú farebné trvalky so zaujímavou textúrou listov, prípadne popínavé rastliny.

Dôkladne plánujte

Prvým krokom k novej záhrade je zistiť, na čo má slúžiť. Chcete záhradu len na okrasu, alebo ju chcete naplno využívať a užívať si letné dni s deťmi alebo priateľmi pri grile. Dokonca môžete využiť záhradku aj na pestovanie ovocia a zeleniny a zároveň bude plniť aj estetickú funkciu.

Koľko času máte?

Dôležitou otázkou je koľko času chcete venovať svojej záhrade. Niektoré typy záhrad sú veľmi náročné na údržbu, iné zase vyžadujú iba minimum času. Preto si zvoľte vhodný typ už na začiatku, prípadne zverte starostlivosť profesionálom.

Hlavné výhody

Miesto pre relax celej rodiny

Dokážete si vypestovať vlastné plodiny

Firemné záhrady spravia príjemný dojem na klientov

Veľká variabilita

Služby

Záhrady na kľúč
Automatické závlahy
Záhradné osvetlenie
Pokládka trávnika
Údržba zelene
Kúpacie a okrasné jazierka
Gabiónové ploty a doplnky